3 مرداد 1403

باشگاه کشاورزان جوان

کانون روستازادگان سرزمین آفتاب

بخشی از سخنان دکتر سعید جلیلی در رسانه

سعید جلیلی امروز در در تلویزیون اینترنتی خود گفت:

🔹نگاه ما این است که هر روستا باید سلول جهش کشور باشد؛ بنابراین صرف ارائه خدمات ابتدایی به روستا، کافی نیست. دولت باید زمینه استفاده حداکثری از همه فرصت‌های روستا از جمله فرصت‌های کشاورزی، گردشگری، فرهنگی و .. را فراهم کنید.

🔹ما به سی و یک استان رفتیم و شهر به شهر بررسی کردیم؛ مسئول کارگروه روستا و عشایر دولت سایه، برای پژوهش دقیق و ارزیابی واقعی، بیش از یکسال در استان‌های مختلف زندگی کرد و مداوم با روستانشینان و عشایر در ارتباط بود.

🔹وقتی برنامه حوزه کشاورزی مشخص نباشد، یک سال پیاز کمیاب می‌شود و یک سال دیگر روی دست کشاورزان می‌ماند.

🔹برخی مشکلات در حوزه‌های مختلف بسیار تاسف بار بود؛ تجهیزات شرکت تعاونی چهار هزار نخل‌کار در سعدآباد بوشهر به علت بدهی توسط بانک تصرف شده بود و قطعات دستگاه‌ها را جدا کرده و می‌فروختند.

🔹شما این اتفاق را با نود هزار معوقه بانکی در دست یازده نفر مقایسه کنید؛ دولت وظیفه دارد که تولید را تقویت کند نه اینکه بی‌تفاوت باشد.

🔹تابستان سال نود و هشت چندین روستای فعال در همدان را بازدید کردم؛ روستای کِردآباد در همدان، بیش از 200 واحد تولیدی پوشاک داشت که در ایامی که کشاورزی نداشتند، فعالیت می‌کردند.

🔹روستای صالح آباد در همدان، تولیدکننده اتاق کامیون بود. صبح جمعه به روستای ویان در همدان رفتم، در هر مغازه‌ای جوانانی بودند که با انگیزه کار تولیدی انجام می‌دادند و درآمد خوبی داشتند.

🔹دولت اگر منفعل نباشد و ادارات صنعت علاقه‌مند به تقویت خوشه‌های صنعتی و تولیدی بوده و پیگیر کار جوانان باشد و همچنین خدمات لازم را داوطلبانه به آنها ارائه کنند، آن سلول جهش شکل می‌گیرد.

جولای 2024
ش ی د س چ پ ج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

About Author