4 اردیبهشت 1403

باشگاه کشاورزان جوان

کانون روستازادگان سرزمین آفتاب

50 کار ساده ای که بچه ها می توانند برای نجات زمین انجام دهند(1)

پتوی گرم 

زمین را پتویی از گازها احاطه کرده است که به صورت گلخانه ای عمل می کند_یعنی اجازه می دهد که گرمای خورشید وارد شود و بعد این گرما را نزدیک زمین به دام می اندازد.چقدر خوب؛ما که نمی توانیم بدون گرما زندگی کنیم!

چه اتفاقی در جریان است؟

کارخانجات،نیروگاه های برق،و اتومبیل ها با تولید بیش از حد یکی از گازهای تشکیل دهنده ی هوا__یعنی،دی اکسیدکربن(co2)__هوا را آلوده می سازند.

تغییرات بسیار اساسی

دانشمندان معتقدند این لایه ی اضافی دی اکسیدکربن رفته رفته آب و هوای این سیاره را تغییر می دهد،زیرا این (پتو)گرمای زیاد از حدی را در خود نگه می دارد.مردم این پدیده را اثر (گلخانه ای) یا (گرمایش زمین) می خوانند.

چه اتفاقی ممکن است بیفتد؟

چنانچه دمای زمین فقط چند درجه ی دیگر بالاتر برود،ممکن است یخ های قطبی آب شود و با بالا رفتن سطح آب اقیانوس ها،جزیره ها و نواحی ساحلی ناپدید شود.

این همه داستان نیست

اتفاق های دیگری نیز ممکن است رخ دهد.مثلا با گرم شدن اقیانوس ها،آبزیان می میرند…ممکن است گردبادهای بیشتری تولید شود…. یا کشتزارهایی که بیش تر مواد غذایی ما در آن می روید،به قدری گرم می شوند که محصولی در آن به عمل نیاید.

گزارش اخیر

امروز یخ های قطبی__حتی بسیار سریع تر از پیش بینی دانشمندان__در حال ذوب شدن اند.بعد از این چه اتفاقی می افتد؟کسی چیزی نمی داند،اما باید بجنبیم و کاری بکنیم!

هر کودکی می تواند با مصرف کم تر انرژی،حمایت از درختان و درختکاری و مورد بازیافت مواد به توقف گرمایش زمین کمک کند.این کتاب پر از توصیه هایی در مورد نحوه انجام دادن این کارهاست.

ادامه دارد…

50 کار ساده ای که بچه ها می توانند برای نجات زمین انجام دهند(2)

About Author

مطالبی که شاید برای شما جالب باشد