4 اردیبهشت 1403

باشگاه کشاورزان جوان

کانون روستازادگان سرزمین آفتاب

همه فعالان بخش کشاورزی تا پایان سال باید شناسه یکتا بگیرند

معاون دبیرخانه مجوزها و پروانه‌های بخش کشاورزی گفت: دارندگان مجوزهای کسب و کار تا پایان سال ۱۴۰۲، طبق قانون باید مجوزهای الکترونیکی و همچنین شناسه یکتای درگاه ملی مجوزهای کشور را دریافت کنند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، معاون دبیرخانه مجوزها و پروانه‌های بخش کشاورزی وزارتخانه جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تبصره 7 ماده 1 قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، تمام دارندگان کسب و کار باید تا پایان سال 1402 مجوز الکترونیکی و همچنین شناسه‌ یکتای درگاه ملی مجوزهای کشور را دریافت کنند.

الهام رضائی افزود: دارندگان مجوزهای قدیمی و فاقد شناسه یکتای درگاه ملی مجوزهای کشور، از ابتدای سال 1403 مجوزشان فاقد اعتبار است.

وی با بیان این که دارندگان مجوزهای الکترونیکی نیز برای دریافت شناسه یکتا باید به درگاه ملی مجوزهای کشور به آدرس mojavez.ir مراجعه کنند، اظهار داشت: درخواست متقاضیان در کمترین زمان ممکن توسط دستگاه‌های صادر کننده مجوز، بررسی و شناسه یکتای درگاه ملی مجوزهای کشور صادر می شود.

رضائی تصریح کرد: بیش از 280 هزار مجوز الکترونیکی تاکنون برای کسب و کارهای بخش کشاورزی در درگاه ملی مجوزهای کشور صادر شده است.

وی گفت: در حال حاضر متولی 186 عنوان مجوز کسب و کار ثبت شده بر روی درگاه ملی مجوزهای کشور، دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع‌طبیعی و سازمان نظام دامپزشکی کشور هستند.

معاون دبیرخانه مجوزها و پروانه‌های بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: از 186 عنوان مجوز کسب و کار بخش کشاورزی تنها حدود 7 درصد هنوز الکترونیکی نشده‌اند که پس از تصویب در هیات مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب و کار، این تعداد نیز تا پایان سال الکترونیکی و از طریق درگاه ملی مجوزهای کشور به عنوان تنها مرجع رسمی صادر کننده مجوز، صادر خواهند شد.

رضائی هدف از الکترونیکی کردن مجوزهای کسب و کار را تسهیل در صدور مجوزها و کاهش بروکراسی عنوان کرد.

وی اذعان داشت: درگاه ملی مجوزهای کسب و کار از 6 فروردین سال 1401 به طور رسمی کار خود را آغاز کرده است.

این گزارش می‌افزاید، درگاه ملی مجوزهای کشور زیر نظر وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور قرار دارد.

About Author

مطالبی که شاید برای شما جالب باشد