10 خرداد 1403

باشگاه کشاورزان جوان

کانون روستازادگان سرزمین آفتاب

مزارع آبزی پروری شناسنامه می‌گیرند

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با مشارکت تشکل های مردمی، شناسنامه دارکردن مزارع آبزی پروری از اردیبهشت ماه در سراسر کشور کلید می خورد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، سیدحسین حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران به بیان دیدگاه های این سازمان برای تحقق شعار سال پرداخت و گفت: تمامی فعالیت های کشاورزی، مردمی محسوب می شود و لازم است مشارکت مردم از محل تصمیم سازی خوشه تولید و بازاررسانی دیده شود.

وی افزود: علاوه بر افزایش تولید، باید به مولفه هایی چون پایداری، تاب آوری و خوداتکایی با مشارکت مردم توجه شود.

وی ادامه داد: در برنامه داریم که با مشارکت بهره برداران، همکاران مردمی ترویج ( گروه همت) و تشکل های مرتبط از اردیبهشت ماه سال جاری، شناسنامه دار کردن مزارع آبزی پروری را آغاز کنیم.

حسینی به جذب سرمایه گذاری در حوزه شیلات و آبزی پروری اشاره کرد و گفت: جذب سرمایه در سال گذشته رقمی معادل 20 هزار میلیاردتومان بود که 95 درصد آن از آورده مردمی بود.

وی تصریح کرد: این سرمایه گذاری از 2.2 همت به 11.8 همت در سال 1401 رسید و در سال گذشته رکورد 20 هزار همتی را پشت سرگذاشت که این اعداد نشانگر آن است که مشارکت مردمی خواهد توانست انقلاب بزرگی در حوزه آبزی پروری داشته باشد.

About Author