27 خرداد 1403

باشگاه کشاورزان جوان

کانون روستازادگان سرزمین آفتاب

عرضه آرد و نان کامل در کشور

رئیس سازمان ملی استاندارد در مراسم رونمایی از آرد کامل گندم گفت: این آرد از چند روز قبل در اختیار نانوایی‌ها قرار گرفته و مصرف آن در کشور به مرور با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم فراگیر می‌شود.
مهدی اسلام پناه در حاشیه مراسم رونمایی از استاندارد ملی آرد و نان که در سازمان ملی استاندارد کشور برگزار شد،گفت:

تولید و طبخ نان با کیفیت آرد کامل برای استفاده مردم از سیاست‌های دولت است، در واقع سبد مصرف مردم با استاندارد سازی و علم پایه شدن استاندارد در حوزه آرد حتما ارتقا خواهد یافت.

تمام اجزا گندم در آرد کامل به طور کامل دیده شده (مغز گندم، جوانه گندم و سبوس گندم) همکاری‌های خوبی دستگاه‌های اجرایی و متولی از جمله وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت در این زمینه داشته‌اند و طبیعتا در آینده نان کامل با کیفیت در اختیار مصرف کننده قرار خواهد گرفت و هرم غذایی مصرف کننده به معنای واقعی تقویت می‌شود.

وی بیان داشت: این اتفاق بزرگی است و مطالبه بسیاری از آحاد مردم بود. تغییراتی که در سبد غذایی مردم را رقم می‌زند به سلامت ملی کمک می کند و انشاء الله با کمک دستگاه اجرایی متولی، اقدام مهمی را در این زمینه در دولت سیزدهم رقم زده باشیم، این مهم در نوع خودش هم برای ما رضایت بخش است و هم امیدواریم موجبات رضایت مردم را فراهم کند.
 در برخی از استان ها از جمله مرکزی، قم (بطور آزمایشی)، هرمزگان (بطور داوطلب)، اصفهان و استان های دیگر در اختیار نانوایان است و از این آرد برای تولید نان استفاده می کنند.

About Author