27 خرداد 1403

باشگاه کشاورزان جوان

کانون روستازادگان سرزمین آفتاب

طرح گردشگری عشایر احیا می‌شود

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: طرح گردشگری عشایر از سال ۱۳۹۵ مصوب و اجرا شده و این طرح با ایجاد تغییراتی برای جذب گردشگر و درآمدزایی از گردشگری در مناطق عشایری اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شایان نادری، رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: از آنجایی که اعتبارات سازمان امور عشایر جوابگوی نیازهای جامعه عشایری نیست، لازم است از ظرفیت‌های مالی سایر نهادها و دستگاه‌های حاکمیتی در این خصوص استفاده شود.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد مستضعفان، ظرفیت‌های مالی مناسبی دارند و نیاز است امور عشایر استان‌ها از این ظرفیت استفاده کنند.

نادری با بیان اینکه میزان تخصیص اعتبارات در حوزه بحران مرتبط با جامعه عشایری نیز چندان بالا نیست، ادامه داد: در این بخش نیز نیازمند حمایت از سوی سایر دستگاه‌ها هستیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم نگاه تخصصی برای حل مشکلات عشایر دارد و تاکنون اقدامات مناسبی در این حوزه انجام شده و امسال برای حمایت از جامعه عشایری کشور مصوبه‌ای با ۱۰ بند تصویب شده است. در صدد امضای تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری مشترک با بنیاد برکت با هدف ارائه خدمات به جامعه عشایری کشور هستیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، طرح گردشگری عشایر احیا می‌شود، افزود: طرح گردشگری عشایر از سال ۱۳۹۵ مصوب و اجرا شده و این طرح با ایجاد تغییراتی برای جذب گردشگر و درآمدزایی از گردشگری در مناطق عشایری اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه عشایر نقش بی‌بدیلی در امنیت ملی و امنیت غذایی کشور دارند، بیش از ۵۰ دستگاه و نهاد را مسؤول و متولی رسیدگی به امور عشایر عنوان کرد.

About Author