27 خرداد 1403

باشگاه کشاورزان جوان

کانون روستازادگان سرزمین آفتاب

جان گرفتن قنات خشک‌ شده در خوسف پس از ۲۰ سال

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌ جنوبی گفت: به همت بسیج سازندگی خراسان‌ جنوبی آب در قنات روستای حصاردارباغ شهرستان خوسف پس از ۲۰ سال جاری شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مهدی هنری در حاشیه افتتاح قنات روستای حصاردارباغ همزمان با هفته بسیج سازندگی اظهار داشت: قنات روستای حصاردارباغ شهرستان خوسف که 20 سال به طور کامل خشک شده بود با همکاری بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی خراسان‌ جنوبی جانی دوباره گرفت.

وی گفت: طول این قنات 460 متر بود که با همکاری بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی احیا شد. این قنات 20 سال به طور کامل خشک شده بود و با پیگیری‌های انجام شده و کار اجرایی احیای قنات توسط بسیج سازندگی طی چهارماه کار و تلاش، آب در این قنات جریان گرفت.

مسئول بسیج سازندگی سپاه‌انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی بیان کرد: اعتبار هزینه شده برای این پروژه یک میلیارد و 200 میلیون تومان بود که با مشارکت بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی و خودیاری مالکین تأمین شده است.

هنری عنوان کرد: هدف از احیا ومرمت این قنات تامین آب شرب بهداشتی و آب کشاورزی روستا بوده که  50 خانوار روستا از آب بهداشتی و کشاورزی  بهره‌مند شدند.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با قنات روستای حصاردارباغ دو قنات دیگر در بالادست این قنات( روستاهای هوپل بالا 273 متر و هوپل پایین 300 متر) به نمایندگی از قنوات شهرستان خوسف به بهره‌برداری رسید.

 

About Author