27 خرداد 1403

باشگاه کشاورزان جوان

کانون روستازادگان سرزمین آفتاب

افزایش ۵ درصدی تولید عسل در لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از افزایش ۵.۲ درصدی تولید عسل در این استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سیدعماد شاهرخی ظهر امروز در جلسه کارگاه آموزشی محصولات کشاورزی لرستان با اشاره به اصلاح الگوی کشت و اهمیت کشت قراردادی اظهار داشت: کشت اراضی در خرم‌آباد باید الگوی عملکرد محصولات کشاورزی برای سایر شهرستان‌ها باشد.

وی افزود: انتظار بیشتری از همکاران سازمان جهاد کشاورزی لرستان داریم تا در کشت قراردادی محصولات زراعی، همانند بخش‌های دیگر کشاورزی به موفقیت‌های خوبی دست یابیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به افزایش 6.1 درصدی تولید شیر در این استان نسبت به سال گذشته، عنوان کرد: تولید گوشت مرغ از 8.1 درصد و  گوشت قرمز از 3.2 درصد افزایش برخوردار است.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه تولید عسل از 5.2 درصد و تولید تخم‌مرغ از افزایش29.4درصدی برخوردار است، بیان کرد: 18.3درصد جوجه‌ریزی در لرستان نسبت به سال گذشته افزایش یافته‌است.

شاهرخی با اشاره به ثبت 15 برند در حوزۀ تولید عسل لرستان در دولت سیزدهم، گفت: پنج برند از این برندها به بازار جهانی عرضه می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تأکید به لزوم کشت دانه‌های روغنی در این استان، ابراز کرد: 3504 هکتار کلزا، امسال در اراضی لرستان کشت شده‌است.

شاهرخی اظهار داشت: توزیع کود فسفات در لرستان از افزایش 47 درصدی و توزیع کود پتاسه از افزایش 28 درصدی در بین بهره‌برداران این استان برخوردار است.

About Author