3 مرداد 1403

باشگاه کشاورزان جوان

کانون روستازادگان سرزمین آفتاب

اجرای طرح جهش تولید در ۳۷۰ هزار هکتار از اراضی دیم لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارهای این استان، گفت: ۷۵ درصد اراضی در لرستان به‌صورت دیم است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سیدعماد شاهرخی ظهر امروز در سالن شهدای جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به برخورد با تغییر کاربری اراضی، اظهار داشت: حدود 4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور در سال گذشته تغییر کاربری غیرمجاز داشته‌است.

وی با بیان اینکه هر هکتار از اراضی امنیت غذایی 20 نفر را تأمین می‌کند، افزود: ما وظیفه داریم که از اراضی این استان برای دستیابی به امنیت غذایی و خودکفایی در تولید محافظت کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با تأکید به اینکه متقاضیان تغییر کاربری اراضی باید به مدیریت‌های جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها مراجعه کنند، عنوان کرد: بیش از 300 آرای قطعی ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی این استان به ثبت رسیده‌ است.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه میزان اراضی دیم در لرستان بیشتر از میانگین کشوری است، بیان کرد: 53 درصد از اراضی دیم در کشور وجود دارد، اما این آمار در اراضی این استان 75 درصد است.

شاهرخی با اشاره به اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارهای لرستان با همکاری ستاد فرمان امام(ره)، گفت: حدود 370 هزار هکتار از اراضی دیم این استان تحت‌پوشش این طرح قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ابراز کرد: طرح جهش تولید در دیم‌زارها در افزایش تولید محصولات کشاورزی و اشتغال پایدار در این استان اثرگذار است.

About Author